top of page
Mask Group 6.png

2021.12.21

Startuolio mentorius: saugos diržas greitkelyje į sėkmę

779A3251.jpeg

Tarptautiniuose verslo vandenyse mentorystės sąvoka pradėta vartoti daug anksčiau nei Lietuvoje, tačiau jos svarba versle, rodos, jau nenuginčijama, ypač kai kalbama apie startuolius ir kitus inovacijomis grindžiamus verslus. Ar mentoriai – būtini startuoliui, norinčiam sėkmingai įgyvendinti idėją? Kokią pridėtinę vertę verslui jie gali sukurti?


Mentoriaus vaidmuo startuolio gyvenime


„Mentorių paprasčiausia būtų apibūdinti kaip žmogų, jau nuėjusį tokį pat kelią, kuriuo dabar ketinate eiti jūs. Tiesa, šis kelias nebūtinai buvo sėkmingas, tačiau išmokė daug vertingų verslo vystymo pamokų ir suteikė patirties, kuri galėtų padėti kitiems išvengti klaidų“, – sako Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) „TechHub“ startuolių preakceleratoriaus mentorė ir viena iš startuolio „Aichom“ įkūrėjų Aurelija Šilinskaitė.


Anot jos, Lietuvoje mentorystės sąvoka vis dar gana nauja ir apipinta mitais, pavyzdžiui, kad mentoriaus pareiga – motyvuoti žmogų. Vis dėlto, Aurelijos teigimu, mentorius nėra psichologas ar „koučeris“, jį būtų galima apibūdinti anglišku žodžiu enabler (liet. įgalintojas), o pagrindinis jo vaidmuo – struktūriškai žvelgiant į problemą padėti rasti sprendimus.


Visą straipsnį skaitykite čia:

bottom of page